Agroturystyka Brody Żary Pokoje Noclegi Gubin Wakacje Lubuskie Lato Kwatera Agroturystyczna Wczasy
Jadwiga i Ryszard Majewscy
68 - 343 Brody Żarskie, ul. Kilińskiego 5
gm. Brody, woj. lubuskie
tel: +48 696 351 851 tel. kom: +48 692 883 471 

Obiekt całoroczny | Mapka


Przyroda:

Piękne lasy stanowią około 70% powierzchni gminy. Na tym terenie znajduje się wiele interesujących obiektów przyrodniczych. Jednym z ciekawszych jest powierzchniowy pomnik przyrody "Bór Suchy" (najstarszy w Polsce, rosnący na najuboższym siedlisku, drzewostan sosny), który liczy sobie dzisiaj ponad 200 lat."

Co warto zobaczyć:

Koło - ta wieś typu okolnica ma udokumentowaną przeszłość sięgającą XIV w. W ogrodzie byłej szkoły znajduje się średniowieczny, granitowy krzyż pokutny - unikalny zabytek tego typu na Ziemi Lubuskiej.

Zasieki - niegdyś dzielnica Forst - Berge liczące kilkanaście tyśięcy mieszkańców, a dziś wieś, w której mieszka 250 osób. Z pozostalości po mieście można zobaczyć fragmenty zburzonych mostów i ciągi dawnych ulic.

Na południe - od Zasiek znajduje się kilkaset budynków poniemieckiej fabryki materiałów wybuchowych. Łączna powierzchnia budowli naziemnych i podziemnych fabryki prochu wynosiła 300000 m/kw. Podziemne kotłownie, magazyny oraz inne budowle ukryte wśród lasów zadziwiają rozmachem i sprawiają niezapomniane wrażenie. Uwaga ! Teren można zwiedzać po uzyskaniu zezwolenia w Urzędzie Gminy w Brodach.

Stawy kąpielowe Suchodół - łowisko będące w dyspozycji wędkarzy zrzeszonnych w Kole PZW w Brodach. Łowisko składa się z kilku uroczych jeziorek utworzonych w pokopalnianych wyrobiskach w pobliżu wsi Suchodół (Jezioro Suchodolskie, Jezioro Proszów, Jezioro Głębokie).

Kompleks pałacowy w Brodach wybudowany w 1741 - 1753 składający się z pałacu, dwóch oficyn i oranżerii. Pałac był budowlą piętrową wzniesioną na planie podkowy. Po przebudowie trzykondygnacyjny z mansardowym dachem z lukarniami. Oficyny - izby kowalskie położone są wzdłuż głównego wjazdu. Park sięgał aż do jeziora. Poszerzony i przekształcony w czasach Bruhla stanowił tkz. Park Mały i rozpościerał się do oranżerii. Duży Park powstał z włączenia częsci lasu i był typowym parkiem krajobrazowym. Na terenie parku i przy ulicy Kilińskiego rośnie 10 pomników przyrody. Alejami wiodącymi wzdłuż brzegów jeziora możemy odbyć romantyczny spacer do Jezior Dolnych i Suchodołu.

Jezioro Głębokie


Pałac Brühla


Jezioro Płytkie


Muzeum Przyrodnicze
noclegi brody
Agroturystyka w Brodach - Noclegi - Pokoje - Wakacje - Wypoczynek - Żary - Fajne Wczasy
Copyright by wakacje.agro.pl 2022 ICDR